Co to jest Noc Robotów?

NOC ROBOTÓW PIAP to event popularnonaukowy dla fanów robotyki, jedyna w kraju tak duża impreza skierowana do dzieci i dorosłych, przedstawicieli nauki i biznesu. To też szeroko zakrojony projekt społeczny i medialny promujący innowacyjne technologie i prezentujący najnowsze osiągnięcia polskich inżynierów w dziedzinie robotyki.

Przewodnikami po świecie tajemnic robotów przemysłowych, usługowych, rehabilitacyjnych, antyterrorystycznych, łazików i bezzałogowych obiektów latających są naukowcy, inżynierowie z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP oraz najlepsi studenci uczelni technicznych. A wszystko to dzieje się w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej.

Podczas NOCY ROBOTÓW PIAP można dotknąć przyszłości i odkryć nieznane, bo zagadkowy świat sztucznej inteligencji jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Interaktywny charakter wydarzenia gwarantuje wszystkim zwiedzającym zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności. A wstęp na NOC ROBOTÓW PIAP jest otwarty i bezpłatny dla każdego.

Organizatorem NOCY ROBOTÓW PIAP jest Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Wydarzeniu towarzyszy prestiżowe grono patronów honorowych, partnerów i patronów medialnych.